Xlsx Uzantısını Xls’ye Çevirmek (Xlsx to Xls)


Xlsx Uzantısını Xls’ye Çevirmek (Xlsx to Xls) Bilgileri

Microsoft Office 2007′de Excel’in klasik uzantısı olan xls, xlsx’e dönüştürüldü. Yani, xlsx uzantısıyla oluşturduğunuz bir dosyayı, başka bir makinada Office 2007′den alt sürümlerde açamazsınız. Bu dosyayı, XLS’ye çevirmelisiniz.

Peki XLSX, XLS’ye Nasıl Dönüşür?

Excel 2007′de bir dosya hazırladınız ve dosyayı gönderdiğiniz kişi, eski Office sürümü kullandığı için bu dosyayı açamazsa, yapmanız gereken tek şey, dosyayı Office 2007′inizdeki Excel’den Farklı Kaydet -> Excel Çalışma Kitabı’nı seçmek. Daha sonra, açılan “farklı kaydet” penceresinin alt kısmındaki “Excel 97-2003 Çalışma Kitabı”nı seçin, dosyanızı xls uzantılı olarak kaydetmiş olursunuz. Böylece dosya, eski Office sürümlerinde kullanılır.

Eğer Office 2007′niz yoksa ve xlsx uzantılı bir dosyayı xls’ye dönüştürmek istiyorsanız, zamzar.com’u kullanabilirsiniz. Siteye gidin, dosyanızı harddiskinizden seçin ve hangi uzantıya dönüşeceğini (xls) seçin ve e-mail adresinizi yazarak “convert”e basın. Xls’ye dönüştürülmüş dosya, e-mail adresinze yaklaşık yarım saat sonra gönderilir. Hemen çevirmek istiyorsanız, Zamzar’ın paralı sürümünü kullanmalısınız.

MS Office

Xlsx Uzantısını Xls’ye Çevirmek (Xlsx to Xls) Benzer Haberleri


 • Benzer posta yok


 • Kelimeler:

  xlsx, xlsx to xls, xlsx dosyasını xls ye çevirmek, xlsx i xls ye çevirme, xlsx dosyası xls çevirme, xlsx xls çevirme, xlsx uzantısı, xlsx dosyasını xls ye çevirme, xlsx dosyasını xls yapmak, xlsx xls dönüştürme, xlsx uzantılı dosyayı xls ye çevirme, xlsx den xls ye çevirme, xlsx çevirici, xls xlsx çevirme, xlsx to xls çevirme, xlsx uzantılı dosya nasıl açılır, xlsx dosya uzantısı, excel dosya uzantısı nasıl değiştirilir, xlsx uzantılı dosya açma, xlsx çevirme


  1 Yorum so far »

  1. mahmut diyor ki

   December 9 2008 @ 11:17 am

   çok teşekkür ederim. işime çok yaradı, emeğinize, elinize sağlık…

  Comment RSS

  Yorum Yaz!

  Isim: (Gerekli)

  E-mail: (Gerekli)

  Web site:

  Comment: