Türkiye’nin En Büyük Haber Siteleri


Türkiye’nin En Büyük Haber Siteleri Bilgileri


Türkiye’de son yıllarda kullanıcı sayılarını oldukça fazla arttıran ve her yeni bir haberi, anında kullanıcılarına ulaştırmasından dolayı çok tutulan haber siteleri, gündelik hayatımızın bir parçası oluverdiler.

Özellikle, güncel haberleri sürekli takip eden yediden yetmişe insanların vazgeçemediği haber sitelerinin, girilen haberler için yoruma izin vermesi ve farklı görüşe ait kişilerin karşılıklı fikir alış verişinde bulunmaları, tartışma yapmaları sayesinde, popülaritelerini kolay kolay yitirecekleri söylenemez.

Alexa verilerine göre, Türkiye’de en fazla ziyaret edilen haber sitesi Haber Türk. Ancak, Alexa verilerinin bazı durumlardan dolayı çok sağlıklı olmamasından dolayı, aşağıdaki sıralanacak sonuçlar, tamamen kişisl tahminlerdir.

En Fazla Kullanıcıya Sahip Haber Siteleri

1. Haber 7: Özellikle son 1-2 yılda, çok büyük bir trafik artışına sahip olan Haber 7, özellikle dini bakımdan hassasiyetlere sahip insanların en fazla uğradığı haber sitesi. Böyle olmasına rağmen, her siyasî düşünceye sahip insanlardan binlerce kullanıcıya sahip. Site üzerindeki bir çok Flash reklamları ve diğer içeriğe rağmen Haber 7 sitesinin en önemli özelliği hızı. En yoğun zamanlarda bile Haber 7, aynı anda binlerce kullanıcının ziyaret edebilmesini sağlayan güçlü bir alt yapıya sahip. Ancak sitenin, Türkiye’de kullanıcı sayısı her geçen gün artan Mozilla Firefox ile ilgili bazı sorunları mevcut!

2. İnternet Haber: Arkasında herhangi bir basın devi bulunmayan ve kimin sahip olduğu merak edilen bir haber sitesi olan İnternet Haber, Türkiye’nin en büyük haber sitelerinden bir diğeri. Özellikle, site tasarımı konusunda en iyisi denilebilir. Site, her ne kadar, herhangi bir medya devine ait olmasa da, günlük girilen haberlerle Milliyet, Hürriyet, Sabah gibi gazetelerin mantığını andırıyor.

3. Haber Türk: Her ne kadar Alexa verilerine göre bir numaralı haber sitesi olmasına rağmen, kullanıcılarına bir zamanlar Alexa toolbarı yükletmekle sabık olan Haber Türk, Google.com.tr’de haber kelimesinde ilk sırada çıkıyor. Şimdilerde ise kullanıcılarına sunmaya başladığı blog servisiyle, ziyaretçi sayısını arttırmaya çalışıyor.

4. NTVMSNBC: Fazla söze gerek yok! Arkasında çok önemli bir televizyon kanalının bulunduğu haber sitesi olan NTVMSNBC, özellikle resmi az, sade site yapısıyla çok tutulan bir başka haber sitesi.

5. Haber 3: Haber 3, en tecrübeli haber sitelerinden biri.

6. Haber Vitrini

7. Net Haber

Web

Türkiye’nin En Büyük Haber Siteleri Benzer Haberleri


 • Haber Sitelerinin Alt Spor Siteleri
 • AOL Hindistan, Myspace Çin Siteleri Yayına Başladı!
 • Türkiye’nin En Büyük Forum Siteleri!
 • GAZİANTEP MUHABERE ELEKTRONİK ŞUBE MÜDÜRÜ HABER MERKEZİ
 • Adese İttifak Siteleri
 • İnternetHaber’de Flash Haberler Flash Bannerda!
 • Haber7′nin Reklamları, Kullanıcıları Kızdırıyor!
 • Dünya Basınında Türkiye’nin YouTube Yasağı
 • Youtube


 • Kelimeler:

  büyük haber siteleri, türkiyenin en büyük haber sitesi