Hotmail’e Gelen E-maillerimin Hangi IP’den Geldiğini Nasıl Öğrenirim?


Hotmail’e Gelen E-maillerimin Hangi IP’den Geldiğini Nasıl Öğrenirim? Bilgileri


Bir çoğumuz Hotmail kullanıyoruz. Aslında servisi çok sağlam olmasa da, ilk kullandığımız mail programı olmasından dolayı bir türlü vazgeçemiyoruz.

Bazen güvenlik sebebiyle bize gönderilen e-maillerin hangi IP’lerden gönderildiğine ihtiyacımız olabiliyor. Ayrıca bazı arkadaşlarımız da, farklı biriymiş gibi bizi kandırabilir. Bunu nasıl anlarız? Tabii ki de, arkadaşımızın kullandığı IP’ler aynıysa, buradan anlayabiliriz. Peki, gelen e-maillerin hangi IP’lerden geldiğini nasıl öğrenebiliriz?

Bunun için çok kolay bir yöntem var. Hotmail ana sayfanıza gelin. Sayfada Options linkini bulun. Daha sonra açılan sayfada Mail -> Mail Display Settings’e tıklayın. Açılan yeni sayfada e-mail gösterimiyle ilgili bazı ufak ayarlar var. Bu sayfada “Message Headers”ı bulun ve Advanced olarak belirleyin.

MSN Hotmail IP Ayari

Daha sonra sayfanın altındaki OK tuşuna tıklayın. Bu ayarı yaptıktan sonra gelen e-maillerinizde, e-mailin hangi bilgisayarın IP’sinden gönderildiğini rahatlıkla öğrenebileceksiniz.

Ayarı yaptıktan sonraki gelen e-maillerinizde, e-mailde bulunan yazının hemen üst kısmında aşağıdaki gibi bazı bilgiler verilecek.

MSN Hotmail Ayar

Bu bilgilerden “Received: from [88.234.21.21]” bilgisi, e-mailin gönderildiği IP numarasını bize verir.

Bu ayarı kolayca kullanabilir, MSN Hotmail’de sınırları zorlayabilirsiniz!
MSN Adresi Al

MSN

Hotmail’e Gelen E-maillerimin Hangi IP’den Geldiğini Nasıl Öğrenirim? Benzer Haberleri


 • Yahoo Outlook Ayarları Nasıl Yapılır?
 • Gmail Davetiyesi Nasıl Alınır?
 • Nasıl Türkçe Gmail Adresi Alınır?
 • Mynet E-mail Adresiyle, MSN Nasıl Alınır ve Kullanılır?
 • Gmail E-mail Adresiyle Nasıl MSN Hesabı Alınır?
 • Telefon Numarasının Kime Ait Olduğu Nasıl Öğrenilir?
 • MSN 9.0 İndir
 • MSN’den (Hotmail’dan) E-mail Adresi Nasıl Alınır? (Resimli Anlatım)
 • MSN Kaydol


 • Kelimeler:

  gelen e maillerim, skype de hotmaildeki maillerime nasıl bakabilirim, skype de maillerimi nasıl görebilirim, skype de maillerime nasıl bakarım, hotmail gelen mail ip, skype maillerimi nasıl görebilirim, maillerime nasıl bakarım, skype de gelen mailleri nasıl görebilirim, gelen maillerime nasıl bakabilirim, skype maillerime nasıl bakarım, skype de maillerimi nasıl görürüm, skype de maillerime nasıl bakabilirim, skype gelen mailleri görme, emaillerimi nasıl görebilirim, maillerime nasıl bakabilirim, e maillerime nasıl bakarım


  1 Yorum

  1. meryem diyor ki

   July 23 2007 @ 8:43 am

   hotmail konusunda bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.benim de bir sorum olacak:bende mynet adresime gelen maillerin IP numarasını nasıl öğrenebilirim?cevap yazarsanız sevinirim.cevabı mail adresime de gönderir misiniz? :)

  Comment RSS