YouTube Benzeri Video Siteleri – YouTube Alternatifleri


YouTube Benzeri Video Siteleri – YouTube Alternatifleri Bilgileri

YouTube Türkiye’de yasaklanınca, her gün video izlemeye önemli bir vakit ayıran internet kullanıcıları, farklı alternatif video sitelerini aramaya başladılar. Burada YouTube’un alternatifi olabilecek yerli ve yabancı bazı video sitelerini inceleyeceğiz.

Metacafe
Dünyaca üne sahip başka bir video paylaşım sitesi. En önemli özelliği, video sahiplerine 1000 gösterim başına 5$’lık ödeme yapması. Eğer, herhangi bir çeşit videoyu kendiniz yaptıysanız, gelin o videoyu Metacafe’de paylaşın. Böylece, parayı götürün. Ayrıca Alexa istatistiklerine göre Türkiye’de en fazla ziyaret edilen 200. site. Bir İsrail firmasının sahip olduğu Metacafe, Youtube kadar olmasa da, önemli miktarda Türkiye trafiğine sahip! Ayrıca, Metacafe en eski video sitelerinden biri.

Google Video
Google, Youtube’u satın almadan önce de, Google Video vardı. Şimdi de var. Popülaritesini hiç kaybetmedi. Bilakis arttırdı. Sitenin, önemli bir Türk ziyaretçisi var. Sitenin kendine has bazı özellikleri mevcut. En önemli kötü tarafı, eklenen videoların oldukça uzun bir süre sonra (bazen bir kaç günde) yayınlanması! Google’ın ikinci video sitesi!

İzlesene
İzlesene, kendisini ilk Türk video topluluğu diye tanıtıyor. Türkiye’de kısa bir sürede en popüler web sitelerden biri oldu. Youtube’a gitmesi gereken önemli trafiği kendisine çekmiş durumda. İzlesene, Türkiye’de Youtube’dan sonra, en fazla ziyaret edilen 2. video paylaşım sitesi. Tamamıyla Türkçe bir site olmasından dolayı tercih edilse de, kalite açısından Youtube’un yanına bile yaklaşması çok zor! Ancak yine de, iyi bir ziyaretçiye sahip, bir Türkçe video sitesi.

Revver Amerika'da en önemli video sitelerinden biri. Özlellikle, dev topluluk Myspace'de çok fazla kullanılırken, Myspace'den yasaklanmaları, trafiğine kötü yansıdı. Başka bir Youtube alternatifi!

Jumpcut
Jumpcut, diğer video paylaşım sitelerinden farklı olarak, video düzeltme toolları sunuyor. Bu nedenle, başka bir alternatifi olmayan bir video sitesi. Site, Yahoo’ya ait. Bu sitede videoyu kendiniz üretip (fotoğraf, resim ekle, video ekleyip) başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Video paylaşım sitesi olması itibarıyla Youtube’un küçük bir alternatifi olmasına rağmen, video oluşturma ve düzeltme gibi araçlarıyla, alternatifi olmayan bir video sitesi!

Viddeo
Viddeo, Youtube gibi popüler sitelerden videoları derleyen ve Youtube’un yasaklandığı ülkelerde bile tüm videoları izlenebilen video arama motoru.

Bu sitelerin dışında Eyespot, Grouper, JumpCut, Ourmedia gibi başka sitelerde mevcut. Ayrıca, Youtube videolarını ekleyerek para kazanabileceğiniz başka bir site daha var.

Video

YouTube Benzeri Video Siteleri – YouTube Alternatifleri Benzer Haberleri


 • Türkçe Youtube?
 • Youtube’un Farklı Dil Versiyonları Başlatıldı
 • Youtube
 • Plan Yapmayın Plan, Bu Ay Dünyada En Fazla Tartışılan Video Oldu!
 • Youtube Videosu İndir!
 • Youtube’dan Igoogle Gadget’ı
 • Youtube’dan Video Düzenleme Aracı, Youtube Remixer
 • Tayland’da Youtube Yasaklanıyor!
 • Youtube’dan National Geographic Kanalı!


 • Kelimeler:

  youtube alternatifleri, youtube benzeri siteler, youtube gibi siteler, youtube benzer siteler, youtube benzeri, youtube tarzı siteler, youtube benzeri video siteleri, youtubeye benzer siteler, Youtube ye benzer siteler, youtube benzeri site, youtube gibi site, youtube alternatif siteler, youtube alternatif, youtube alternatifi, youtube benzeyen siteler, video siteleri, youtubeye benzeyen siteler, youtube a benzer siteler, alternatif video siteleri, you tube benzeri siteler


  3 Yorum

  1. bilgidostu diyor ki

   April 18 2007 @ 11:51 am

   Bir alternatif:

   http://www.trtube.com

  2. nazli diyor ki

   September 3 2007 @ 8:27 am

   Yine tamamiyla Türkce olan bir site daha. Teknik olarak digerlerinden cok daha ilerde ama henüz birkac aydir online oldugu icin toplulugu daha yeni yeni gelismekte. Web 2.0 teknolojisi üzerine kurulu ve teknik özelliklerinin yaninda gelismis topluluk fonksiyonu ile de göz dolduruyor. Her halikarda tavsiye ederim.

  3. nazli diyor ki

   September 3 2007 @ 8:28 am

   tr.sevenload

  Comment RSS