Türk Telekom’un Sitesinden Kolayca ADSL Kota Bilginizi Sorgulayın!


Türk Telekom’un Sitesinden Kolayca ADSL Kota Bilginizi Sorgulayın! Bilgileri

Bir çok kişi ADSL kota bilgilerini öğrenmek için harıl harıl program ayırmak ve bilgisayarına kurmak istiyor. Böylece, kota bilgilerine göre aylık kalan kotalarını öğreniyorlar.

Ancak, ADSL kota değerlerinizi sorgulamanın hem kesin, hem de çok kolay bir yöntemi var. Hem de Türk Telekom’un ana sitesinden. Türk Telekom, ana sitesinde bütün ADSL abonelerine ait kota bilgilerini sunuyor.

Türk Telekom’un ADSL kota sayfasından kota bilgilerinizi öğrenmek için sadece, ADSL’e abone olurken ve ADSL modem ayarlarınızı yaparken kullandığınız kullanıcı adı ve şifre bilginiz gerekiyor. Eğer bu bilgileri unuttuysanız sözleşmede de bu bilgiler yer alıyor.

Türk Telekom’dan ADSL kota bilgilerinizi öğrenmeniz için öncelikle buraya tıklayın. Açılan sayfada, aşağıdaki gibi bilgilerinizi girin.

ADSL Kota

Daha sonra, açılan sayfadaki kullanıcı sözleşmesini onaylayın. Bunun için Enter tuşuna basmanız da yeterlidir. Enter’a bastıktan sonra, sağ üst kısımda “Kullanıcı Bilgileri” menüsünden “Aylık transfer”i seçin.

ADSL Kota Bilgileri

Açılan sayfadan aylık kota bilgilerinizi görebilir ve ayağınızı yorganınıza göre uzatabilirsiniz. Ancak, sayfada da belirtildiği gibi, belirtilen aylık değerler, son 12 saatteki kullanım bilgilerini içermeyebilir. Yine de, kotanızı kontrol etmek için en sağlıklı yol, bu sayfa!

Kullanım bilgilerinize baktıktan sonra, sağ üst kısımdaki “Çıkış” linkine tıklayarak, güvenli bir şekilde sayfadan ayrılın.

Türk Telekom’un kendi resmî verileri en güvenilir kaynaktır. Ayrıca, bazı kota programlarının kotayı az göstermesi problemlere yol açabiliyor. Bu nedenle Türk Telekom’un sitesinden kota bilgilerinizi günlük kontrol etmeniz daha akıllıca!

ADSL, Telekom

Türk Telekom’un Sitesinden Kolayca ADSL Kota Bilginizi Sorgulayın! Benzer Haberleri


 • ADSL Kota
 • ADSL Tarifeleri
 • TTNET’ten Adaletsiz Kampanya!
 • İnternet Yoluyla Telefon Borcu Nasıl Sorgulanır?
 • ADSL’den Limitsiz İnternet Kullanıcılarına Mükemmel İndirim!
 • Radyo Toolbar
 • Excel’de Üst Bilgi ve Alt Bilgi Eklemek
 • Quicknet Türkiye’de
 • VDSL2 Hizmeti 1 Temmuz İtibariyle Başladı


 • Kelimeler:

  kota nasıl öğrenilir, telekom kota, kalan kota nasıl öğrenilir, internet kotası nasıl öğrenilir, trk telekom adsl kota sorgulama, kota bilgileri nasıl öğrenilir, adsl kota son gelen kayıt zamanı, kota öğrenmek istiyorum, kotamı öğrenmek istiyorum, tt kota, kalan kotamı nasıl öğrenebilirim, internet kota nasıl öğrenilir, adsl kota nasıl öğrenilir, google adsl kota, son gelen kayıt zamanı, kotamı nasıl öğrenirim, kotamı nasıl öğrenebilirim, adsl kullanım bilgileri unuttum, türk telekom adsl kota, adsl kota şifremi unuttum


  9 Yorum

  1. SÜLEYMAN GEZERTAŞAR diyor ki

   May 17 2007 @ 3:23 pm

   SAYIN TÜRK TELEKOM GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ SON GÜNLERDE TELEFON SİSTEMİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLERDEN ÇOK MEMNUN OLMADIĞIMIZI BİR BEN DEĞİL TÜM ESNAF ARKADAŞLAR VE KOMŞULAR OLARAK BU ŞİKAYETİMİZİ SİZE İZAH EDİYORUZ,NİÇİN DİYE SORARSANIZ GELEN TELEFON FATURALARI ESKİ TELEFON FATURALARINA GÖRE ÇOK KABARIK ÜÇ KATI FAZLA GELMEYE BAŞLADI GÖRÜŞME FAZLA DERSENİZ HAYIR AYNI GÖRÜŞME
   NOT:BEN TELEFON FAURASI YATIRMAK İÇİN SIRAYA GİRDİĞİMDE BU NASIL İŞ KARDEŞİM DİYE HERKES BİRBİRİNE SÖYLÜYOR HATTA BAZILARI TELEFONU KAPATTIRDI BU SİSTEMİN ESKİ HALİNE DÖNÜŞTÜRMESİNİ RİCA EDERİM BİRDE MEDYADA BU KADAR REKLAM VERİLİPTE REKLAM PARASI ÖDEMEYELİM.SEVGİ VE SELAMLAR.

   Admin Notu: Burası Türk Telekom’un resmî sayfası değil. Yaptığınız şikayeti bu linkte yer alan e-mail adreslerine gönderebilirsiniz.

  2. mustafa diyor ki

   August 1 2007 @ 1:03 pm

   adsl kotasmı öğrenemıyorum bu nedendır anlayamadık gıttı nıyet nedir kimseye bili verilmiyor her sitede dolambaçlı sorular var yanıtlanıyor ama insanları oyalama taktiğine mi gidiliyor eğer ölese onu söyleyin biiz de adsl kotasını öğrenmeyelim

  3. aygül diyor ki

   August 6 2007 @ 11:08 am

   ya ben you tubede video filan izledim de acaba kotam dolmuşmudur?ve youtubede ortalama kaç video kota doldurur?lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

   Admin Notu: Youtube, eklenebilen her vşdeo dosyasının uzantısını flv olarak değiştiriyor. Bu nedenle tahmini olarak, izlenen dakika başına 2-3 MB arasında bir band genişliği harcanır. Yani, çok kaba bir hesapıp yaparsak, aylık 4 GB kotaya sahip 29 YTL’lik bir ADSL servisiyle, toplam 1500-2000 dakika video izlenebilir. Bu da, 26-30 saatlık bir video süresi demektir.

  4. erdy diyor ki

   August 8 2007 @ 10:18 pm

   Sayın Aygül Hanım YouTube’da istediğiniz kadar video izleyebilirsiniz bu sizin kotanıza bir etki etmez ancak internetten herhangi birşeyler indirdiğinizde kotanıza bu eklenir.

   Admin Notu: Youtube’da izlenen her video, bilgisayarınızın belleğinde geçici olarak depo edilir. Yani, download edilmiş olur. İzlenen videolar değil, girdiğiniz tüm web sitelerde yer alan resimler, yazılar, videolar ADSL kotanıza etki eder. Yani kotayı harcar.

  5. Erdem Demirkan diyor ki

   August 16 2007 @ 9:51 am

   Çevremden ve forumlardan okuduğum kadarıyla birçok kişi Telekom’un ADSL tarifelerinden şikayetçi. Özellikle çoğu kullanıcı çok çabuk dolan kotalardan, ayın başı olmasına rağmen 2-3 GB ı bulan download değerlerinden dertli. Burda Telekomun biz kullanıcılarına yaptığı yeni bir oyundan bahsetmek istiyorum.
   Birçok kullanıcı gibi bende kota kullanım değerlerimi Telekomun sayfasından kontrol ediyorum. Ama kimi zaman şöyle bi sorunla karşılaşıyorum. Diyelim ayın 11 inde kotama bakıyorum, 1.380 GB ı gösteriyor. Ayın 12 sinde tekrar baktığımda değerin 3 GB a yükselmiş olduğunu görüyodum (ki bu 24 saat zarfında çok az bir internet kullanımı yapmama rağmen). Bunun nedenini arayıp sorduğum bir telekom yetkilisi bana şu açıklamayı yaptı. Ayın 11 inde okuduğum değer aslında daha önceki bi tarihe ait miş. Diyelim ayın 9una. Ben 12 sinde tekrar baktığımda aradaki o aşırı fark aslında 9 u ile 12 si arasında eklenen değerden kaynaklanıyormuş.Yani kısa zaman zarfında kotamızda ani artışların sebebi buymuş.

   Özetle kota bilgilerine baktığınızda mutlaka “Son Gelen Kayıt Zamanı” nı kontrol edin. Kotanızın değerinin az olmasına aldanıp daha fazla download yaparsınız ve sonra farkında olmadan limiti aşmış olursunuz. Mesela az önce kotama baktığımda ayın 13 ündeki değerler gösteriliyordu, halbuki bugün ayın 16 sı olmasına rağmen. Ben bunun farkında olmasam rahat rahat download yapıcam ve sonra belkide 5-6 GB a kadar ulaşıcam. Son Gelen Kayıt Zamanı nın, bilgilerinizi kontrol ettiğiniz tarihle aynı olmasına dikkat edin.

  6. Erdem Demirkan diyor ki

   August 16 2007 @ 9:55 am

   Erdy bey ve Aygül Hanıma,

   İnternette bigisayarınıza gelen tüm video,ses,resim kotanızdan yer.Webcam le msn de konuştuğunuzda,youtube tarzı sitelerden video izledğinizde,internet radyolarından müzik dinlediğinizde bile download miktarı artar. Bunu kendinizde kontrol edebilirsiniz. Bilgilerinize.

  7. çetin diyor ki

   September 1 2007 @ 5:06 pm

   başlayacam bu tt kota sitesine ya sistem hatası veriyor ya da öğrenilecek yere tıklanılamıyor türk telekom sırf kotamızı öğrenememek ve de aştığımız durumda haber vermeyerek daha çok para alıp milleti kandırıyor ne de olsa her 100 mb 1 milton kazıkçı lanet tt

  8. mehmet çeliker diyor ki

   September 12 2007 @ 11:25 am

   ya allah rızası için eger biri bana yardımcı olmak isterse söleyebilir mi acaba ben adsl kota mı ögrenmek istiyorum ama şifremi unuttum nasıl öğreebilirim acaba bi yolu var mı bilen varsa ve cevabını msn adresime gönderirse cok memnun olurum şimdiden tesekkür ederim ilgilenenlere de ilgilenmeyenlere de……..

  9. ugurcan diyor ki

   September 27 2007 @ 10:41 am

   allahana aşkına şu kota hakkında bilgi youtubede video izleyince kota geçıomu ne kadar izlersen geçıor çok geçıomu nası geççıo eger geçıosa mb olrakmı kb olarakmı bi bilgi werseniz artık ya bunaldımm ailemim stresinden şu kotayı geçtin die biri bilgi wersin

  Comment RSS · TrackBack URI